 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15AN9N1J00D)
Murata Electronics LQW15AN9N1J00D
PartNo:
LQW15AN9N1J00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 14452
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 9.1nH
RoHS:Details
Inductance:9.1 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:540 mA
Maximum DC Resistance:140 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:5.5 GHz
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm