 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW15ANR10J00D)
Murata Electronics LQW15ANR10J00D
PartNo:
LQW15ANR10J00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 23715
Request Qty:
Description: Fixed Inductors .1uH HiQ UHF-SHF
RoHS:Details
Inductance:100 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:120 mA
Maximum DC Resistance:2.52 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1.5 GHz
Q Minimum:
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm