 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW18AN12NG00D)
Murata Electronics LQW18AN12NG00D
PartNo:
LQW18AN12NG00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 18520
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0603 12nH
RoHS:Details
Inductance:12 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:600 mA
Maximum DC Resistance:130 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:35
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm