 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW18AN24NG00D)
Murata Electronics LQW18AN24NG00D
PartNo:
LQW18AN24NG00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 14101
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0603 24nH +/-2% DCR 0.21ohm
RoHS:Details
Inductance:24 nH
Tolerance:2%
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:210 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3800 MHz
Q Minimum:40
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm