 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW18AN6N8C00D)
Murata Electronics LQW18AN6N8C00D
PartNo:
LQW18AN6N8C00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 7733
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 6.8 NH +-.2NH (R)
RoHS:Details
Inductance:6.8 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:750 mA
Maximum DC Resistance:82 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6000 MHz
Q Minimum:35
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm