 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW18ANR15J00D)
Murata Electronics LQW18ANR15J00D
PartNo:
LQW18ANR15J00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 16017
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 150 NH 5% (R)
RoHS:Details
Inductance:150 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:160 mA
Maximum DC Resistance:1.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1400 MHz
Q Minimum:32
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm