 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Murata Electronics  (LQW18ANR33J00D)
Murata Electronics LQW18ANR33J00D
PartNo:
LQW18ANR33J00D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 14712
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0603 0.33uH
RoHS:Details
Inductance:330 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:85 mA
Maximum DC Resistance:5.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:800 MHz
Q Minimum:30
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm