 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (MAKK2016T2R2M)
Taiyo Yuden MAKK2016T2R2M
PartNo:
MAKK2016T2R2M
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 15402
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDCTR SMD HI CUR METALCORE 2.2uH 20%
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:1.5 A
Maximum DC Resistance:0.16 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 105 C
Self Resonant Frequency:-
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0806 (2016 metric)
Case Length:2 mm
Case Width:1.6 mm
Case Height:1 mm