 All Product > Inductors > Fixed Inductors > Taiyo Yuden  (MDMK4040T1R5MF)
Taiyo Yuden MDMK4040T1R5MF
PartNo:
MDMK4040T1R5MF
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 13542
Request Qty:
Description: Fixed Inductors INDUCT, LO PROFILE WOUND 1.5uH 20% TOL
RoHS:Details
Inductance:1.5 uH
Tolerance:20%
Maximum DC Current:3.3 A
Maximum DC Resistance:0.065 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:-
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:1616 (4040 metric)
Case Length:4 mm
Case Width:4 mm
Case Height:1.2 mm