TDK (MHQ0603P1N2ST000)
PartNo:
MHQ0603P1N2ST000
Manufacturers:
TDK
Description:
Fixed Inductors 1.2nH 80mohms 1.0A +/-0.3nH HF MLC
Details
Inductance:
1.2 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
1:00 上午
Maximum DC Resistance:
80 mOhms
Operating Temperature Range:
- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:
20 MHz
Q Minimum:
Shielding:
Unshielded
Termination Style:
SMD/SMT
Package / Case:
0201 (0603 metric)
Case Length:
0.65 mm
Case Width:
0.35 mm
Case Height:
0.35 mm