 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MHQ0603P1N3ST000)
TDK MHQ0603P1N3ST000
PartNo:
MHQ0603P1N3ST000
Manufacturers: TDK
Qty: 15000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.3nH 100mohms 0.8A +/-0.3nH HF MLC
RoHS:Details
Inductance:1.3 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:800 mA
Maximum DC Resistance:100 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:20 MHz
Q Minimum:
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.65 mm
Case Width:0.35 mm
Case Height:0.35 mm