TDK (MHQ0603P2N3ST000)
PartNo:
MHQ0603P2N3ST000
Description:
Fixed Inductors 2.3nH 150mohms 700mA +/-0.3nH HF MLC
Details
Inductance:
2.3 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
700 mA
Maximum DC Resistance:
150 mOhms
Self Resonant Frequency:
12.5 MHz
Q Minimum:
16
Case Length:
0.65 mm
Case Width:
0.35 mm
Case Height:
0.35 mm