TDK (MHQ0603P2N6ST000)
PartNo:
MHQ0603P2N6ST000
Description:
Fixed Inductors 2.6nH 250mohms 500mA +/-0.3nH HF MLC
Details
Inductance:
2.6 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
500 mA
Maximum DC Resistance:
250 mOhms
Self Resonant Frequency:
11.1 MHz
Case Length:
0.65 mm
Case Width:
0.35 mm
Case Height:
0.35 mm