 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MHQ0603P30NJT000)
TDK MHQ0603P30NJT000
PartNo:
MHQ0603P30NJT000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 30nH 2.7ohms 160mA +/-5% HF MLC
RoHS:Details
Inductance:30 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:160 mA
Maximum DC Resistance:2.7 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2.7 MHz
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.65 mm
Case Width:0.35 mm
Case Height:0.35 mm