 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MHQ0603P3N4ST000)
TDK MHQ0603P3N4ST000
PartNo:
MHQ0603P3N4ST000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.4nH 250mohms 500mA +/-0.3nH HF MLC
RoHS:Details
Inductance:3.4 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:250 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:9.3 MHz
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.65 mm
Case Width:0.35 mm
Case Height:0.35 mm