TDK (MHQ0603P3N9ST000)
PartNo:
MHQ0603P3N9ST000
Description:
Fixed Inductors 3.9nH 350mohms 400mA +/-0.3nH HF MLC
Details
Inductance:
3.9 nH
Tolerance:
0.3 nH
Maximum DC Current:
400 mA
Maximum DC Resistance:
350 mOhms
Self Resonant Frequency:
9.2 MHz
Q Minimum:
16
Case Length:
0.65 mm
Case Width:
0.35 mm
Case Height:
0.35 mm