 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MHQ0603P5N1HT000)
TDK MHQ0603P5N1HT000
PartNo:
MHQ0603P5N1HT000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.1nH 400mohms 350mA +/-3% HF MLC
RoHS:Details
Inductance:5.1 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:350 mA
Maximum DC Resistance:400 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:7.8 MHz
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.65 mm
Case Width:0.35 mm
Case Height:0.35 mm