 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MHQ0603P6N2HT000)
TDK MHQ0603P6N2HT000
PartNo:
MHQ0603P6N2HT000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 6.2nH 700mohms 300mA +/-3% HF MLC
RoHS:Details
Inductance:6.2 nH
Tolerance:3%
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:700 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6.7 MHz
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.65 mm
Case Width:0.35 mm
Case Height:0.35 mm