 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLF1005DR22K)
TDK MLF1005DR22K
PartNo:
MLF1005DR22K
Manufacturers: TDK
Qty: 19030
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0402 0.22uH 10%
RoHS:Details
Inductance:220 nH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:25 mA
Maximum DC Resistance:1.1 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:290 MHz
Q Minimum:10
Shielding:
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm