 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLF1005L2R2K)
TDK MLF1005L2R2K
PartNo:
MLF1005L2R2K
Manufacturers: TDK
Qty: 17508
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.2uH
RoHS:Details
Inductance:2.2 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:10 mA
Maximum DC Resistance:1.8 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:80 MHz
Q Minimum:25
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm