 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLF1005LR27K)
TDK MLF1005LR27K
PartNo:
MLF1005LR27K
Manufacturers: TDK
Qty: 16659
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.27uH
RoHS:Details
Inductance:270 nH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:25 mA
Maximum DC Resistance:1.3 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:260 MHz
Q Minimum:10
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm