 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLF1005LR82K)
TDK MLF1005LR82K
PartNo:
MLF1005LR82K
Manufacturers: TDK
Qty: 29780
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0.82uH
RoHS:Details
Inductance:820 nH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:10 mA
Maximum DC Resistance:900 mOhms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:130 MHz
Q Minimum:25
Shielding:Shielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0402 (1005 metric)
Case Length:1 mm
Case Width:0.5 mm
Case Height:0.5 mm