 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLF1608E120J)
TDK MLF1608E120J
PartNo:
MLF1608E120J
Manufacturers: TDK
Qty: 26052
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0603 12uH 5%
RoHS:Details
Inductance:12 uH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:10 mA
Maximum DC Resistance:1.8 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:45 MHz
Q Minimum:30
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm