 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLF1608E8R2K)
TDK MLF1608E8R2K
PartNo:
MLF1608E8R2K
Manufacturers: TDK
Qty: 16000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0603 8.2uH 10%
RoHS:Details
Inductance:8.2 uH
Tolerance:10%
Maximum DC Current:10 mA
Maximum DC Resistance:1.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency:55 MHz
Q Minimum:35
Package / Case:0603 (1608 metric)
Case Length:1.6 mm
Case Width:0.8 mm
Case Height:0.8 mm