 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P12NJ)
TDK MLG0603P12NJ
PartNo:
MLG0603P12NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 29640
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 12nH SRF=3.5GHz 1.3ohms 180mA
RoHS:Details
Inductance:12 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:180 mA
Maximum DC Resistance:900 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3.6 GHz
Q Minimum:6
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm