 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P1N1C)
TDK MLG0603P1N1C
PartNo:
MLG0603P1N1C
Manufacturers: TDK
Qty: 29790
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.1nH SRF=10GHz 0.07ohms 1A
RoHS:Details
Inductance:1.1 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:550 mA
Maximum DC Resistance:150 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:13.6 GHz
Q Minimum:4
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm