 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P1N2C)
TDK MLG0603P1N2C
PartNo:
MLG0603P1N2C
Manufacturers: TDK
Qty: 27820
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.2nH SRF=10GHz 0.08ohms 800mA
RoHS:Details
Inductance:1.2 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:550 mA
Maximum DC Resistance:150 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:12.3 GHz
Q Minimum:4
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm