 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P1N8C)
TDK MLG0603P1N8C
PartNo:
MLG0603P1N8C
Manufacturers: TDK
Qty: 27090
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 1.8nH SRF=9.0GHz 0.1ohms 700mA
RoHS:Details
Inductance:1.8 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:10 GHz
Q Minimum:4
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm