 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P27NJ)
TDK MLG0603P27NJ
PartNo:
MLG0603P27NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 29670
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 27nH SRF=2.2GHz 1.9ohms 150mA
RoHS:Details
Inductance:27 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:100 mA
Maximum DC Resistance:1.5 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2.2 GHz
Q Minimum:6
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm