 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P2N2C)
TDK MLG0603P2N2C
PartNo:
MLG0603P2N2C
Manufacturers: TDK
Qty: 29739
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 2.2nH SRF=7.5GHz 0.1ohms 600mA
RoHS:Details
Inductance:2.2 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:250 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:8.9 GHz
Q Minimum:4
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm