 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P2N4S)
TDK MLG0603P2N4S
PartNo:
MLG0603P2N4S
Manufacturers: TDK
Qty: 29875
Request Qty:
Description: Fixed Inductors nH ohms mA
RoHS:Details
Inductance:2.4 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:120 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:10.9 GHz
Q Minimum:14
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm