 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P39NJ)
TDK MLG0603P39NJ
PartNo:
MLG0603P39NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 29120
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 39nH SRF=1.8GHz 2.4ohms 120mA
RoHS:Details
Inductance:39 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:50 mA
Maximum DC Resistance:2.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1.6 GHz
Q Minimum:6
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm