 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P3N9C)
TDK MLG0603P3N9C
PartNo:
MLG0603P3N9C
Manufacturers: TDK
Qty: 28400
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 3.9nH SRF=7.1GHz 0.3ohms 400mA
RoHS:Details
Inductance:3.9 nH
Tolerance:0.2 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:400 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6.6 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm