 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P47NJ)
TDK MLG0603P47NJ
PartNo:
MLG0603P47NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 29115
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 47nH SRF=1.6GHz 2.9ohms 110mA
RoHS:Details
Inductance:47 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:50 mA
Maximum DC Resistance:2.8 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1.5 GHz
Q Minimum:6
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm