 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P4N7S)
TDK MLG0603P4N7S
PartNo:
MLG0603P4N7S
Manufacturers: TDK
Qty: 27650
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.7nH SRF=5.5GHz 0.4ohms 350mA
RoHS:Details
Inductance:4.7 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:450 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5.4 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm