 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P56NJ)
TDK MLG0603P56NJ
PartNo:
MLG0603P56NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 24500
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 56nH SRF=1.4GHz 3.5ohms 100mA
RoHS:Details
Inductance:56 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:50 mA
Maximum DC Resistance:3.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1.4 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm