 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P5N6S)
TDK MLG0603P5N6S
PartNo:
MLG0603P5N6S
Manufacturers: TDK
Qty: 28535
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 5.6nH SRF=4.0GHz 0.4ohms 350mA
RoHS:Details
Inductance:5.6 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:250 mA
Maximum DC Resistance:500 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5.3 GHz
Q Minimum:5
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm