 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P6N2S)
TDK MLG0603P6N2S
PartNo:
MLG0603P6N2S
Manufacturers: TDK
Qty: 29870
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 6.2nH SRF=4.0GHz 0.9ohms 300mA
RoHS:Details
Inductance:6.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:250 mA
Maximum DC Resistance:550 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:5.1 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm