 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P82NJ)
TDK MLG0603P82NJ
PartNo:
MLG0603P82NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 29320
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 82nH SRF=1.0GHz 4.0ohms 80mA
RoHS:Details
Inductance:82 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:50 mA
Maximum DC Resistance:4 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:1.08 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm