 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603P9N1J)
TDK MLG0603P9N1J
PartNo:
MLG0603P9N1J
Manufacturers: TDK
Qty: 29720
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 9.1nH SRF=4.0GHz 1.1ohms 250mA
RoHS:Details
Inductance:9.1 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:800 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4.9 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm