 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603Q10NJT)
TDK MLG0603Q10NJT
PartNo:
MLG0603Q10NJT
Manufacturers: TDK
Qty: 29474
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 10nH 5%
RoHS:Details
Inductance:10 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:200 mA
Maximum DC Resistance:520 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4.7 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm