 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603Q1N2ST)
TDK MLG0603Q1N2ST
PartNo:
MLG0603Q1N2ST
Manufacturers: TDK
Qty: 14734
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 1.2nH 0.3nH
RoHS:Details
Inductance:1.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:550 mA
Maximum DC Resistance:50 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:14.7 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm