 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603S16NJ)
TDK MLG0603S16NJ
PartNo:
MLG0603S16NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 14000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 16nH 100MHz 3.0ohms 180mA
RoHS:Details
Inductance:16 nH
Tolerance:
Maximum DC Current:
Maximum DC Resistance:700 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:3 GHz
Q Minimum:
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm