 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603S18NJ)
TDK MLG0603S18NJ
PartNo:
MLG0603S18NJ
Manufacturers: TDK
Qty: 29488
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 18nH 5%
RoHS:Details
Inductance:18 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:150 mA
Maximum DC Resistance:1.2 Ohms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:2.8 GHz
Q Minimum:6
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm