 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603S1N5S)
TDK MLG0603S1N5S
PartNo:
MLG0603S1N5S
Manufacturers: TDK
Qty: 29680
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 1.5nH 5%
RoHS:Details
Inductance:1.5 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:550 mA
Maximum DC Resistance:150 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:10.4 GHz
Q Minimum:4
Shielding:Unshielded
Termination Style:SMD/SMT
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm