 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603S1N8ST)
TDK MLG0603S1N8ST
PartNo:
MLG0603S1N8ST
Manufacturers: TDK
Qty: 15000
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 1.8nH 0.3nH
RoHS:Details
Inductance:1.8 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:500 mA
Maximum DC Resistance:200 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:10 GHz
Q Minimum:4
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm