 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603S2N2S)
TDK MLG0603S2N2S
PartNo:
MLG0603S2N2S
Manufacturers: TDK
Qty: 29397
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 2.2nH 5%
RoHS:Details
Inductance:2.2 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:400 mA
Maximum DC Resistance:250 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:8.9 GHz
Q Minimum:4
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm