 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603S3N6ST)
TDK MLG0603S3N6ST
PartNo:
MLG0603S3N6ST
Manufacturers: TDK
Qty: 14756
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 3.6nH 0.3nH
RoHS:Details
Inductance:3.6 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:220 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6.9 GHz
Q Minimum:4
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm