 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603S4N3S)
TDK MLG0603S4N3S
PartNo:
MLG0603S4N3S
Manufacturers: TDK
Qty: 14750
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 4.3nH
RoHS:Details
Inductance:4.3 nH
Tolerance:0.3 nH
Maximum DC Current:300 mA
Maximum DC Resistance:270 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:6.4 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm