 All Product > Inductors > Fixed Inductors > TDK  (MLG0603S6N8JT)
TDK MLG0603S6N8JT
PartNo:
MLG0603S6N8JT
Manufacturers: TDK
Qty: 24842
Request Qty:
Description: Fixed Inductors 0201 6.8nH 5%
RoHS:Details
Inductance:6.8 nH
Tolerance:5%
Maximum DC Current:250 mA
Maximum DC Resistance:600 mOhms
Operating Temperature Range:- 55 C to + 125 C
Self Resonant Frequency:4.4 GHz
Q Minimum:5
Package / Case:0201 (0603 metric)
Case Length:0.6 mm
Case Width:0.3 mm
Case Height:0.3 mm